Wielkie Organy w Archikatedrze Warszawskiej

XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej
Warszawa, 2 - 7 czerwca 2013 roku

02 czerwca (niedziela), godz. 17:00
Kościół Św.Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68
Olga Pasiecznik - sopran
Filip Woźniakowski - obój
Przemysław Kapituła - organy
Program: Georg Friedrich Händel - Deutsche Arien.
Program koncertu str.1
Program koncertu str.2

02 czerwca (niedziela), godz: 20:00
Bazylika Św. Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3,
1500. koncert zorganizowany przez Fundację "Festiwal Muzyki Sakralnej".
Koncert dedykowany jest pamięci prof. Stefana Stuligrosza w pierwsza rocznicę śmierci.
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki"
Orkiestra Dell' Arte
Monika Mych-Nowicka - sopran
Magdalena Wilczyńska-Goś - alt
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Maciej Wieloch - dyrygent
Program: Antonio Vivaldi - Stabat Mater, Introduzione e Gloria.
Wręczenie Srebrnej Piszczałki – nagrody Prymasa Polski.

Program koncertu str.1
Program koncertu str.2

03 czerwca (poniedzialek), godz: 20:00
Kościół Ojców Franciszkanów, ul. Zakroczymska 1,
Duo Faggioni (Włochy, Szwajcaria):
Fabio Faggioni - saksofon
Stefano Faggioni - organy
Program: muzyka na saksofon i organy.
Program koncertu

04 czerwca (wtorek), godz. 20:00
Kościół Seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54,
Chór "Brio Sonores" (Mołdawia)
Ion Bratescu (Mołdawia) - dyrygent
Program: muzyka cerkiewna.
Program koncertu

05 czerwca (środa), godz. 19:00
Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15,
Giampaolo di Rosa (Włochy, Portugalia) - recital organowy
Program: Reubke i Liszt - Uczeń i Mistrz.
Program koncertu

06 czerwca (czwartek), godz. 19:30
Kościół Naświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37,
Giampaolo di Rosa (Włochy, Portugalia) - recital organowy
Program: Sztuka Improwizacji.
Program koncertu

07 czerwca (piatek), godz. 19:15
Kościół Ojców Kapucynów, ul. Miodowa 13,
Koncert dla uczczenia 300. rocznicy śmierci Arcangela Corellego.
Apulia Baroque Trio (Włochy):
Giovanni Rota - skrzypce
Antonio De Crudis - skrzypce
Luigi Lore' - organy
Program: Anima et Devotione.
Program koncertu

NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTEP WOLNY!

OP

Olga Pasiecznik

FL

Filip Woźniakowski

PS

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki"

DF

Duo Faggioni

BS

Brio Sonores

GDR

Giampaolo Di Rosa

ABT

Apulia Baroque Trio