Wielkie Organy w Archikatedrze Warszawskiej

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej
Warszawa, 24 - 31 maja 2015 roku

24 maja (niedziela), godz. 20:00
Bazylika Św. Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3
Chór Opery Narodowej we Lwowie (Ukraina)
Orkiestra Symfoniczna Opery Narodowej we Lwowie (Ukraina)
Switlana Mamczur - sopran
Tetiana Wachnowska - mezzosopran
Roman Trochymuk - tenor
Jurij Tryceckyj - bas
Wasyl Kowal - kierownik chóru
Mychajlo Dutczak (Ukraina) - dyrygent
Program: Giuseppe Verdi - Messa da Requiem,
wręczenie Srebrnej Piszczałki – nagrody Prymasa Polski.

Program koncertu cz.1
Program koncertu cz.2

25 maja (poniedziałek), godz. 19:00
Katedra Polowa Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15
Portret Ennia Cominettiego - wielkiego włoskiego organisty, muzykologa i kompozytora
Ennio Cominetti (Włochy) - organy
Program: muzyka włoska.
Program koncertu

26 maja (wtorek), godz. 18:30
Kościół Sióstr Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34
Ensemble TRECANUM (Francja)
Etienne Stoffel (Francja) - kierownictwo
Program: "O lux beatissima" - chorały gregoriańskie, utwory Św. Hildegardy z Bingen i polifonia średniowieczna.
Program koncertu

28 maja (czwartek), godz. 20:00
Kościół Seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54
Męski Zespół Wokalny KAIROS
Borys Somerschaf - dyrygent
Program: muzyka cerkiewna, ormiańska i gruzińska.
Program koncertu

29 maja (piatek), godz. 19:30
Kościół Ojców Kapucynów, ul. Miodowa 13
Ubaldo Rosso (Włochy) - flet
Mario Duella (Włochy) - organy
Program: muzyka na flet i organy.
Program koncertu

30 maja (sobota), godz. 20:00
Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8
Duo Faggioni (Włochy, Szwajcaria)
Fabio Faggioni - saksofon
Stefano Faggioni - organy
Program: muzyka sakralna na saksofon i organy.
Program koncertu

31 maja (niedziela), godz. 17:00
Kościół Św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68
Super Chór Festiwalowy - The Warsaw Singers
Filip Woźniakowski - obój
Przemysław Kapituła - organy
Piotr Grinholc - organy
Sebastian Gunerka - dyrygent
Program: Najpiękniejsze utwory baroku oraz
Charles-Marie Widor – Messe op. 36.

Program koncertu cz.1
Program koncertu cz.2

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

CT

Switlana Mamczur (Ukraina)

Tetiana Wachnowska (Ukraina)

Roman Trochymuk (Ukraina)

Jurij Tryceckyj (Ukraina)

Mychajlo Dutczak (Ukraina)

CT

Ennio Cominetti (Włochy)

TRECANUM

KAIROS

Ubaldo Rosso (Włochy)

Mario Duella (Włochy)

Duo Faggioni (Włochy, Szwajcaria)

Filip Woźniakowski

Sebastian Gunerka

Piotr Grinholc

Przemysław Kapituła